2011-11-30

Mobyland, spółka zależna notowanego na GPW funduszu NFI Midas podpisała list intencyjny z operatorem telekomunikacyjnym Polkomtel w sprawie świadczenia usług bezprzewodowej transmisji danych LTE. To kolejna firma, która wprowadza komercyjnie dostęp do internetu w tej technologii w oparciu o infrastrukturę należącą do giełdowej spółki.

Podpisanie listu intencyjnego między Mobylandem, a Polkomtelem jest kolejnym krokiem zmierzającym do realizacji strategii rozwoju notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu NFI Midas. Spółka na bazie unikalnej technologii HSPA+/LTE oraz w oparciu o połączone dwie częstotliwości w paśmie 1800 MHz może jako jedyna w kraju oferować dostęp do usług telekomunikacyjnych czwartej generacji. Częstotliwości te są w posiadaniu spółek zależnych Grupy: CenterNet i Mobyland.

Operator sieci Plus wprowadził do swojej oferty usługi ultraszybkiego bezprzewodowego internetu w technologii LTE, pozwalające na pobieranie danych z prędkością do 100 Mb/s i na wysyłanie ich z prędkością do 50 Mb/s. Obszar dostępności proponowanych usług telekomunikacyjnych obecnie pokrywa ponad 1300 miejscowości na terenie całego kraju i jest systematycznie powiększany.